Když si věříte, dokážete cokoliv!

17. listopadu 2011 v 21:05 | Ornella |  Reflection
Nejsem si jistá. jestli jsem dobrý člověk na dávání rad, ale zkusím to. Tento článek bych ráda věnovala Vám. A nejenom těm, kteří si nevěří, kteří si myslí že je jejich život jen řada bezvýznamných dnů. Tento článek je pro všechny a doufám, že Vás donutí se zamyslet a snad se Vám i trochu zaryje do paměti. Ale to bych si moc fandila :)

Byla jsem taky taková. Mé sebevědomí bylo tak malé, že atom byl proti němu balík slámy. Myslela jsem, že si nikdy nenajdu kluka, protože všechny mé kamarádky už nějakého měli a já pořád nic. Myslela jsem, že budu nadosmrti šprtka, se kterou se lidé baví jen když potřebují opsat úkol. Byla jsem vysoká, pihatá a vyzáblá. Nic moc extra partie.

Ale život je takový, jaký si ho uděláme. A já, navzdory tomu co říkalo okolí, jsem si začala plnit své sny. Začala jsem tancovat, hrát na kytaru, psala jsem. Naučila jsem se malovat, naučila jsem se oblékat se. Ze všeho, co jsem dříve nesnášela, jsem udělala klady. Už jsem nebyla ta holka, co se schovávala za rovnátky. Byla jsem holka, co se usmála, zvedla hlavu a šla. A to musí udělat každá z nás.

Nezáleží na tom, jestli jsme hubené nebo tlusté, jestli máme velký nos, malá ústa, odstáté uši. Všechny jsme krásné a každá z nás je originál. Je jen na nás, jaký život prožijeme - jestli to bude nudný život, nebo jestli bude takový, že když se ve stáří ohlédneme, nebudeme pomalu ani vědět, kde začít, jak byl náš život pestrý. Ano, přesně tak musíme žít. ŽÍT! Ne přežívat :)

Pokud si teď říkáte - té se to říká, ona měla určitě větší sebevědomí a odhodlání než mám já. Ale odhodlání není dar. Je to něco, čemu se můžete naučit. Je to jako učit se abecedu. Postupně si přidáváte další a další písmenka a učíte se. To samé je s odhodláním. Nemusíte se hned někde vystavovat nebo vynalézt lék na rakovinu. Všechno má svůj čas ale pokud začnete s malými krůčky a postupně budete přidávat, časem se dostanete dál a dál a Vaše sebevědomí a odhodlání bude stejné jako to moje, ne-li větší!

Udělejte si seznam přání, všechno co Vás napadne. I věc, o které si myslíte že se nikdy nesplní, je možná. Jen si za tím musíte jít. Třeba si říct - ano, toto je to co chci, a já to dokážu! Prostě to dokážu! Nesmíte si říkat coby kdyby. Jen věřit tomu, že vše je možné. A vše bude možné. Podívejte se na mě - je mi 17, zorganizovala jsem 2 ročníky Miss, zhubla jsem, dokázala jsem se dostat na školu se skvělými známkami, vycházím s lidmi, mám milující přátele. A věřte že kdybych sama sebe viděla před 6 lety, nikdy bych nevěřila že bych to mohla dokázat. Ale je to tak, je to realita a já jsem neskutečně ráda, že jsem to dokázala. A Vy to dokážete také!

Snad jsem Vás alespoň malinko motivovala, pokud jste došli až sem, gratuluji a přeji Vám tolik úspěchů, kolik jen je možných! A pokud jsem Vás nahlodla, napište mi svůj názor. Napište si na blog, jak to cítíte. Že to dokážete! Protože na tomhle jediném záleží - aby člověk vytrval a šel si za svým, stůj co stůj! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříš si?

Ano
Ne

Komentáře

1 feather feather | Web | 17. listopadu 2011 v 21:41 | Reagovat

velmi inspirativny clanok :) napisala si to krasne, pokusim sa vziat si tych par riadkov ku srdcu a aspon trosku zmenit svoj zivot... dakujem :)

2 breathe-me breathe-me | Web | 18. listopadu 2011 v 15:06 | Reagovat

nádherný článok :) veľmi si ma teraz inšpirovala. V tom začiatku som sa úplne našla. Ale mám pocit, že teraz svoj život mením, a vďaka tvojmu článku som si niečo ujasnila :) Ďakujem!

3 Slimka Slimka | Web | 18. listopadu 2011 v 19:31 | Reagovat

Skvělý článek! Máš pravdu, všechno jde, když se opravdu chce. Tohle sice nejde změnit ze dne na den, ale pokud na sobě začne člověk pracovat, tak to půjde a já doufám, že se to jednou povede i mně.
Jinak ti děkuju za milý komentář a povzbuzení! A doufám, že někdy na blog hodíš seznam toho, čeho chceš dosáhnout, moc by mě to zajímalo.
A ani bych neřekla, že je ti teprve 17, působíš daleko vyspěleji.
A spřátelím moc ráda! Podobných blogů jako máš ty, je bohužel poskrovnu. Jdu si tě přidat =).

4 Chantal Chantal | Web | 18. listopadu 2011 v 20:43 | Reagovat

Po pravdě, já díky tomu, že jsi napsala jaké školy chceš a psala mi na blog a podobně, o tom už od včera pořád přemýšlím. Sice je mi z měsíce polovinu blbě a jsem našttvaná na všechny okolo, ale ty co jsem v pořádku nechcu trávit přípravou do školy co mě nebaví a nenaplňuje a chci se bavit :) jsi hodně inspirující - a nejen v hubnutí :)

5 LamyLucy LamyLucy | Web | 19. listopadu 2011 v 5:40 | Reagovat

Hrozně jsi mě tímhle nakopla ... a je totakové ... že přemýšlím, proč se vlastně nemůžu rozhodnout o vejšce, proš jsem tak uťáplá ... ach jo!
To bych s tebou ráda mluvila osobněji :)

6 Avery Avery | Web | 19. listopadu 2011 v 16:08 | Reagovat

k tomuhle se sluší a patří napsat jen jediné. Obrovitananánské DÍKY, neboť tohle nedokáže jen tak někdo, takhle mě už dlouho nikdo nenakopl správným směrem :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama